Lamtumirë Fatmir Frashëri legjendari i fushave tė blerta të topkëmbës shqiptare

KONSTILACIONIT TË BARDHEBLUVE IU SHUA EDHE NJË YLL TJETËR Nga: Bedri Alimehmeti SKEDA Datëlindja: 3 prill 1941Vendlindja: TiranëShtatlartėsia: 1,79 cmRoli: Mbrojtës i djathtëArsimimi: Teknikumi i Fiskulturës, Universiteti i Sporteve dega mësuesiGjuhë të huaja: Anglisht, Italisht Fillimi karrierës si futbollist:Të rinjt e Tiranës në dy sezone 1957 dhe 1958Me ekipin e të rriturve:17 Nëntori: 1958-1962Partizani: 1962-1963 …

Lamtumirë Fatmir Frashëri legjendari i fushave tė blerta të topkëmbës shqiptare Read More »