PERVJETORE

400 vjet Tirana administrative

06.02.2014 z. Arben Tafaj kryetar i Shoqates Tirana i ftuar ne News 24 me gazetarin e mirnjohur Rezart Xhaxhiu me rastin e 400 vjetorit te Tiranes administrative! https://www.youtube.com/watch?v=ia_YrMonivs&feature=youtu.be

Tirana 100 vjet kryeqytet, pritje në vilën mbretërore

Oborri Mbretëror hap dyert për Shoqatën Tirana me rastin e 100 vjetorit te shpalljes se Tiranes kryeqytet. Ne kete aktivitet ne prani te lartesise se tij, Pricit Leka i Dyte, moren pjese perfaqesues te familjeve historike tiranase, perfaqesues te parlamentit shqiptar, te komuniteteve fetare, dhe intelektuale te shquar tiranas! Ne pershendetjen e tij Kryetari Shoqates …

Tirana 100 vjet kryeqytet, pritje në vilën mbretërore Read More »

Shoqata Tirana perkujton 7 Marsin 2008 se bashku me nxenesit dhe mesuesit

Dita e mesuesit 7 marsi 2008 erdhi me e vecante kete vit per nxenesit dhe trupen mesimore te Shkolles “Servete Maçi”. Shoqata Tirana organizoi festimin e kesaj dite te shenuar nje takim ne Hollin e Teatrit te Operas dhe Baletit. Mes atmosferes festive qe u krijua nga nxenesit, prinderit dhe mesuesit e kesaj shkolle, e …

Shoqata Tirana perkujton 7 Marsin 2008 se bashku me nxenesit dhe mesuesit Read More »

11 shkurt 2010 aktivitet i Shoqates Tirana me rastin e 90 vjetorit te Tiranes Kryeqytet!

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=b_9sXiPzZMA”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][/vc_column][/vc_row] 11 shkurt 2010 aktivitet i Shoqates Tirana me rastin e 90 vjetorit te Tiranes Kryeqytet! Ne kete event u shpall edhe hapja e fushates se antarsimeve te reja ne Shoqate.Ne menyre simbolike moren kartat e para: Dr. Jorida Tabaku ; Menaxhim BiznesiZj. Nora malaj; Filozofi dhe DrejtesiZj. Elida Nuri; Gjuhe te …

11 shkurt 2010 aktivitet i Shoqates Tirana me rastin e 90 vjetorit te Tiranes Kryeqytet! Read More »