VEPRIMTARI POLITIKE

Arben Tafaj Shijak tv 08 10 2016

I ftuar nga gazatari Bejdo Malaj ne ” Aktualitet” kryetari i Shoqates Tirana z. Arben Tafaj flet per ndyshimet e qendres se Tiranes, transformimet dhe nderhyrjet qe e kane denatyruar qytetin! Zhdukjen graduale te memorjes historike te saje!

Emisioni 100 minuta Kandidatet vendore 26 04 2015

Ora News, ne emisionin “100 minuta” perball gazetarit te mirnjohur Blendi Salaj. Kandidati per Bashkine e Tiranes, z. Arben Tafaj, shpalos origjinen e tij, formimin arsimor dhe profesional, karrieren ne drejtimin e pushtetit vendor si dhe ambicjen per te drejtuar Tiranen! https://www.youtube.com/watch?v=Y56naUUSTvA

Partia Bashkimi Demokrat Arben Tafaj Lulzim Basha

Ne zgjedhjet vendore 2011. Kandidati per njesin bashkiake nr.8 z. Arben Tafaj pershendet ne mitingun e Partise “Bashkimi Demokrat” dhe i uron fitoren kandidatit per Bashkine e Tiranes te koalicionit “Aleanca per Qytetarin” z. Lulzim Basha! https://www.youtube.com/watch?v=JKRmP26N9r4

Arben Tafaj ne Emisionin Kendveshtrim ne NTV 13 10 2010

19 dhjetor 2010 hyrja ne fuqi e regjimit te levizjes pa viza te shqiptareve ne zonen Shengen, nje ngjarje me rendesi historike! I ftuar ne studio e NTV ne emisionin kendveshtrim me gazetarin Blerim Kola.Arben Tafaj; kryetar i Njesise Bashkiake 8Gazmend Turdiu; sekretar i pergjithem i MPJYlli Kumria; drejtor i kufirit dhe emigracionit. https://www.youtube.com/watch?v=ianjYxlXik8

Gara per Bashkine e Tiranes

Spoti elektoral, dhe takimi i permbylles i fushtes elektorale per Bashkine e Tiranes te subjektit zgjedhor LDVMP me kandidat z. Arben Tafaj per zgjedhjet vendore 2015. https://www.youtube.com/watch?v=hRY9oye_ePs

Kryetari i Shoqates Arben Tafaj flet per Teatrin Kombetar

Teatri kombetar pjese e atentatit te qendres historike te Tiranes! Shoqata Tirana denoncon planin per shkatrrimin e qendres historike te qytetit! Betejen per mbrojtjen e Teatrit Kombeter Shoqata Tirana e sheh si vazhdim te levizjes se qytetareve te Tiranes nen moton: “Çfare do te bejme me historine?” filluar ne vitin 2008 qe ka te beje …

Kryetari i Shoqates Arben Tafaj flet per Teatrin Kombetar Read More »