VEPRIMTARI TE SHOQATES

Takimi Ne Tob 01 07 2010

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=obUKrtc8t48″][/vc_column][vc_column width=”1/3″][/vc_column][/vc_row] Kronika te zgjeruara ne Shijak tv dhe ne Ntv ku kryetari i Shoqates Tirana z. Arben Tafaj flet per takimin e hapur me antaresine e shoqates ne Teatrin e Opers dhe Baletit me date 01.07.2010 https://www.youtube.com/watch?v=obUKrtc8t48

Tirana-problematike-24-03-2014

Arben Tafaj rrjeshton problematikat e Tiranes perballe Maks Velos ne Top Chenel, ne emisionin e mengjesit!Konfliktualiteti politik e ka demtuar drejtimin e qytetit. Ky qytet prej vitesh ka ndjekur mendesi reparatiste ne vend te nje mendesie konstruktive. https://www.youtube.com/watch?v=iiDNaP3bsX8

Tirana ne dimer

Si e ka paraqitur Ismail Kadare qytetin e Tiranes ne vepren e tije letrare! Kryetari i Nj. Bashkiake 8 pershkuan Tiranen ne dimer por edhe ne çdo stine te vitit si qyteti qe ofron me bujari çdo te mire per qytetaret e tij! https://www.youtube.com/watch?v=iWA5Fe0hsO0

Prononcime per Sulejman pashen

Kryetari i Shoqates Tirana z. Arben Tafaj ne kuader te aktiviteteve per 400 vjetorin e Tiranes administrative, i propozon publikisht Bashkise se Tiranes vendosjen e shtatores se Sulejman Pashe Bargjinit ne qender te sheshit me te njejtin emer. https://www.youtube.com/watch?v=u6dlW04XBlw&feature=youtu.be

Sofra tiranase Interviste 01 12 2008

Kryetari i Shaqates Tirana ne Vizjon plus emisioni “Konak” i ftuar per Sofren Tiranase 2008. Z.Tafaj theksoi se ky spektakel i pervitshem qe organizohet ne Pallatin e Kongreseve konsiderohet si nje nga prezantimet me origjinale te kultures muzikes popullore te Tiranes! https://www.youtube.com/watch?v=R8ffqpLWheA

Emisioni Proces 01 05 2014

Bisede ne emisionin “Proces” te tv Scan me gazetarin Basir Çollaku ne lidhje me kompetencat e pushtetit vendor te ftuar: Arben Tafaj kr. Njesis Bashiake nr. 8Jeta Seitaj kr. Njesise Bashkiske nr 10Hysen Xhura kr. Njesise Bashkiske nr. 4Shpetim Cami kr. Njesise Bashkiake nr 1 https://www.youtube.com/watch?v=P1hvRhWjJ4s

Ekspozite e piktorit Serxho Petrela, ne ambientet e Parlamentit

Shoqata Tirana organizoi per here te pare nje veprimtari te veçante ne ambientet e Parlamentit shqiptar, ekspoziten e piktorit tiranas Serxho Petrela.Ne kete ekspozite ne kuadrot e autorit pasqyrohet me mjeshteri artistike tradita ne arkitekturen e kryeqytetit, koloristika ne kostumet tradiconale dhe ne peisazhet dhe natyrat e qeta.Pjesemarresit shprehen kenaqesine dhe mirenjohjen per organizimin e …

Ekspozite e piktorit Serxho Petrela, ne ambientet e Parlamentit Read More »

Arben Tafaj i ftuar ne Dita ime Vizion Plus

Rroli i shoqerise civile ne shoqerine shqiptare. Indiferenca qytetare dhe faktoret favorizues te indiferences! I ftuar ne studion e vizjon plus ne emisionin ” Dita ime” kryetari i Shoqates Tirana z. Arben Tafaj. https://www.youtube.com/watch?v=gI8BzmkwrIs

Arben Tafaj Bisede per elitat, emisioni “Puls” TV Alsat

Alsat. Emisioni ” Puls” me gazetaren e mirnjohur Juli Xhokaxhi. Kryetari i ShoqatesTirana z. Arben Tafaj flet per familjet e medha te Tiranes dhe kontributin e tyre ne historine e Shqiperise. Elitat politike, ekonomike, akademike, te mendimit etj. familjet fisnike dhe integrimin social te tyre. Per 50 vjet u tentua ngritja e modeleve “fake” te …

Arben Tafaj Bisede per elitat, emisioni “Puls” TV Alsat Read More »

Ndertimi i Terminalit 5 dhe 7, Shtator 2013

Kryetari i Bashkise Tiranes z. Lulzim Basha gjate inagurimit te perfundimit te rruges Pandi Stillo ne njesine Bashkiake nr 8. Me kete rast z. Basha deklaroi fillimin e konçesionimit te Terminalit Multimodal te Tiranes dhe vazhdimin e bulevardit Zog i Pare. https://www.youtube.com/watch?v=o3TozzSQ4mE

Njesia Bashkiake 8 Viti i Ri ne kopshtin 19

Kryetari i nj bashkiake 8 z. Arben Tafaj ne bashkepunim me sistemin shkollor dhe parashkollor te kesaj njesie shperndan dhuratat e vitit te ri ne kopeshtin 19 te kesaj njesie. “Duart e edukatores dhe te mesueses puthen gjithe jeten, sepse ato pergatisin te ardhmen e kombit” u shpreh z. Tafaj.

Ndertimi i rruges Pandi Stillo

Kronika televizive te dates18.01.2013 qe pasqyrojne fillimin e punimeve ne rrugen Pandi Stillo ne njesine Bashkiake nr 8 te Tiranes me kryetar njesie z. Arben Tafaj.Kryetari i Bashkise Tiranes z. Lulzim Basha i premtoi banoreve se zona do te kete urbanizim te plote per nji periudhe relativisht te shkurter! https://www.youtube.com/watch?v=FBMRfh-J-Ok

Festa e Vitit te Ri 2010 ne kopshtin nr 19

Kryetari i nj bashkiake 8 z. Arben Tafaj i uron festat e fundvitit dhe shperndan dhuratat e vitit te ri ne kopeshtin 19 te kesaj njesie.“Duart e edukatores dhe te mesueses puthen gjithe jeten, sepse ato pergatisin te ardhmen e kombit” u shpreh z. Tafaj. https://www.youtube.com/watch?v=qviti609qR8

Kopshti nr 19 njesia bashkiake 8 date24 12 2009

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=t8zXcGYljjM”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][/vc_column][/vc_row] Kryetari i nj bashkiake 8 z. Arben Tafaj ne bashkepunim me sistemin shkollor dhe parashkollor te kesaj njesie shperndan dhuratat e vitit te ri ne kopeshtin 19 te kesaj njesie.“Duart e edukatores dhe te mesueses puthen gjithe jeten, sepse ato pergatisin te ardhmen e kombit” u shpreh z. Tafaj. https://www.youtube.com/watch?v=t8zXcGYljjM