MEDIAT PER SHOQATEN

[vc_row equal_height=”yes” content_placement=”bottom” row_separator=”wave” bg_type=”image” css=”.vc_custom_1567950687483{background-image: url(https://shoqatatirana.org/wp-content/uploads/2019/09/media_0.jpg?id=2435) !important;background-position: center !important;background-repeat: no-repeat !important;background-size: cover !important;}”][vc_column][vc_empty_space height=”100px”][title_box title=”MEDIAT PER SHOQATEN” pixi_template=”pixi_heading-style3.jpg”][vc_empty_space height=”100px”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space height=”40px”][blog columns=”3″ category=”68″][/vc_column][/vc_row]

Një tjetër çudi e Parkut Rinia

Para disa muajsh, kam shkruajtur për punimet e çuditëshme që kryheshin në Parkun Rinia, duke e cilësuar procesin si “gungëzimin” e tij. Unë i përkas asaj kategorie qytetarësh të Tiranës, të cilët jo vetëm janë rritur dhe e kanë shijuar parkun edhe në rininë e tyre, por që mendojnë se ndërhyrja atje duhej të synonte …

17.11.2013 Homazhe ne Varresat e Deshmoreve te Kombit

17.11.2013 Homazhe ne Varresat e Deshmoreve te Kombit ne ndere te 69 vjetorit te çlirimit te Tiranes! Z. Arben Tafaj dhe z. Shyqyri Reli vendosen kurore me lule ne emer te Shoqates Tirana dhe deshmoreve te Tiranes! https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=YlimXv-QBXA

Emisioni Parfume ne TV Scan 03.06.2016

Kryetari z.Arben Tafaj i ftuar ne studion e tv Scan ne emisionin “Parfume” menjehere pas festimit te 25 vjetorit te themelimit te Shoqates Tirana me 3 Qershor 2016 ne hotel Rogner!

28 Nentor 2013 festa Pavaresise dhe Çlirimit

28 Nentor 2013 festa Pavaresise dhe Çlirimit. Me rastin e 101 vjetorit te pavaresise kryetari i Shoqates Tirana z. Arben Tafaj dhe sekretari i pergjshem z. Ismail Varoshi vendosin kurore me lule ne varresat e Deshmoreve te Atdheut https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=sIZ-2D-eIuU

Kryetari Arben Tafaj ne UFO TV date 07.11.2013

Kryetari i Shoqates Tirana shprehet per procesin e demolimit te armeve kimike. Ai e konsideron nje problem te madh mjedisor duke u shprehur skeptik per menyren sesi do te menaxhohet ky proces nga qeveria dhe kritikon mungesen e transparences ne procesin e vendimmarrjes. Gjithashtu pyetjes per ndertimin e xhamise se re te Tiranes i ju …

Lulzim Basha deklaron se pushteti vendor duhet te jete ne interes te qytetareve!

Lulzim Basha deklaron se pushteti vendor do jete bashkepunues me qeverine vendore por apelon se vendimmarrja duhet te jete ne interes te qytetareve!

Agon Channel 18 05 2011

18.05.2011 Kryetari i Njesise Bashkiake nr 8, i ftuar ne emisionin Agon, tashme i rikonfirmuar per te treten here ne krye te kesaj njesie! https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=ETKaqH0Aar0

Dita e Miqesise Shqiperi Izrael

27.01.2007 Shoqata Tirana e ftuar ne aktivitetin e organizuar nga shoqata e miqesise Shqiperi Izrail me kryetar z. Petrit Zorba!Ne kete aktivitet kryetari i Shoqates Tirana z. Arben Tafaj i dorezoi familjes Kristidhi certifikate mirnjohje per kontribut ne mbojtjen e hebrenjve! https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=EwGq35ME-Rk